Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...
Masaż twarzy przy użyciu kamiennych rollerów, praktykowany od wieków przez Azjatki, zdobył popularność w innych częściach świata. Regularne wykonywanie masażu może mieć wiele korzystnych właściwości m.in. poprawia krążenie krwi i limfy w skórze, wchłanianie składników aktywnych kosmetyków, a także wyostrza owal twarzy. Warto więc sprawdzić, czy będzie dla nas dobrym uzupełnieniem pielęgnacji. Oczywiście nie możemy liczyć na drastyczne zmiany takie jak osiągnąć można medycyną estetyczną (lifting, wypełniacze czy botox), natomiast regularny masaż twarzy może widocznie poprawić kondycję skóry. Wśród potencjalnych efektów, które można zaobserwować wymienić można:
Początkowo popularność rollerów do twarzy dotyczyła głównie tych wykonanych z jadeitu i różowego kwarcu. Dziś dostępne są również wykonane z awenturynu, ametystu, obsydianu, kryształu górskiego, jaspisu dalmatyńskiego, tygrysiego oka i innych. Podczas gdy ludowe wierzenia przypisują różne właściwości metafizyczne i zdrowotne każdemu kamieniowi, w rzeczywistości wszystkie działają podobnie. Pod kątem budowy rollery mogą mieć jeden lub dwa wałki, w tym jeden większy i drugi mniejszy do masażu trudniej dostępnych okolic np. pod okiem.
Stosowanie wałka jadeitowego do masażu twarzy to dobre uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Można go wykonać w 7 prostych krokach:
Należy skupić się głównie na przesuwaniu wałka ku górze. Każdy ruch powinno się powtórzyć kilka razy, starając się zachować równomierny nacisk, lecz unikając zbyt mocnego dociskania wałka. Dla jak najlepszych rezultatów, masaż powinno się wykonywać kilka razy w tygodniu.
Kamień do masażu Gua Sha ma charakterystyczny kształt, przypominający serce albo trójkąt. Jest płaską płytką wykorzystywaną do masażu twarzy i szyi. Podczas zabiegu przesuwa się go pod kontrolowanym naciskiem. Chociaż główną funkcją kamienia Gua Sha jest stymulacja krążenia limfy, z jego stosowania można mieć znacznie więcej korzyści. Kamień Gua Sha jest wytwarzany z naturalnych materiałów, takich jak jadeit, kwarc czy ametyst. Regularne używanie płytki do masażu Gua Sha wspiera drenaż limfy, redukuje opuchliznę i obrzęki, sprzyja naturalnym procesom regeneracyjnym skóry, stymuluje krążenie, rozluźnia mięśnie, poprawia owal twarzy, zwiększa elastyczność i jędrność skóry twarzy, wygładza zmarszczki, ułatwia wchłanianie kosmetyków do pielęgnacji oraz zapewnia uczucie relaksu. Warto jednak zaznaczyć, że mimo rewelacyjnych efektów, masaż kamieniem Gua Sha nie jest odpowiedni dla każdego. Istnieją przeciwwskazania, takie jak różnego rodzaju podrażnienia skóry, otwarte rany, poparzenia czy rozległy trądzik, które trzeba wyleczyć zanim rozpocznie się masaże.
Do wykonania zabiegu potrzebujemy płytkę do masażu twarzy Gua Sha oraz olejek do twarzy lub krem. Masaż najlepiej wykonywać na zakończenie wieczornej pielęgnacji. Wykonanie masażu składa się z 5 kroków:
Podobnie jak w przypadku rollera, przy płytce Gua Sha bardzo ważne jest, aby masażu nie wykonywać "na sucho". Zawsze powinno się zaaplikować na skórę olejek lub tłusty krem, aby kamień łatwiej przesuwał się po skórze.
Przypisy
W swojej karierze naukowej zajmuje się przeciwzapalnym wpływem składników żywności w chorobach cywilizacyjnych, w tym w nowotworach. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prywatnie miłośniczka ekologii, fotografii i dalekich podróży.
Zobacz wszystkie wpisy autora
Artykuły zamieszczone na blogu apteki internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej,
ani opinii farmaceuty, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji
pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą
stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania
produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na
życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym
specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.
Nigdy nie lecz się sam, korzystaj z opieki medycznej swojego lekarza i w przypadku
objawów choroby lub pogorszenia się Twojego stanu zdrowia skontaktuj się ze
specjalistą.
Właściciel serwisu aptekaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z
wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu
artykułach.