Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...
Wytrysk przedwczesny jest najczęściej występującym zaburzeniem seksualnym u mężczyzn. Cechuje go niezdolność do opóźnienia wytrysku, tak aby stosunek trwał na tyle długo, by osiągnąć z niego zadowolenie. Jak poradzić sobie z tym problemem?
Wytrysk przedwczesny jest dysfunkcją seksualną, która objawia się niemożnością do opóźnienia ejakulacji w większości lub podczas wszystkich stosunków płciowych, co powoduje długoterminowe negatywne konsekwencje psychologiczne. Wytrysk przedwczesny może nastąpić jeszcze przed stosunkiem, lub natychmiast po jego rozpoczęciu. Może być to zaburzenie wrodzone lub nabyte. W postaci wrodzonej wytrysk następuje w ciągu pierwszej minuty penetracji członkiem, od pierwszych doświadczeń seksualnych. W postaci wrodzonej, czas ten jest trochę dłuższy i wynosi do 3 lub mniej minut.
Przedwczesny wytrysk może być spowodowany przez wiele czynników, zarówno biologicznych jak i psychogennych. Czasami pojawienie się tego zaburzenia jest następstwem nieprawidłowej anatomii członka i jego nadwrażliwości neurogennej, w innych przypadkach rozwija się podczas przebiegu różnych chorób, w tym cukrzycy, nadczynności tarczycy, infekcji układu moczowo-płciowego lub schorzeń neurologicznych. Zdarza się, że przedwczesny wytrysk ma podłoże psychologiczne i związany jest z zaburzeniami lękowymi lub problemami w relacji z partnerką.
Mężczyźni, u których występuje problem przedwczesnego wytrysku często mają liczne problemy natury psychologicznej. Z powodu swojej dolegliwości pojawia się u nich stres, niepokój, a także problemy w związku partnerskim i kompleksy. Leczenie przedwczesnego wytrysku jest względnie proste oraz bardzo skuteczne. Wybór metody leczenia powinien być poprzedzony wizytą u ginekologa lub seksuologa, który ustali przyczynę zaburzenia, i w razie konieczności przepisze odpowiedni lek na receptę.
Przypisy:
W swojej karierze naukowej zajmuje się przeciwzapalnym wpływem składników żywności w chorobach cywilizacyjnych, w tym w nowotworach. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prywatnie miłośniczka ekologii, fotografii i dalekich podróży.
Zobacz wszystkie wpisy autora
Artykuły zamieszczone na blogu apteki internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej,
ani opinii farmaceuty, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji
pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą
stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania
produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na
życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym
specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.
Nigdy nie lecz się sam, korzystaj z opieki medycznej swojego lekarza i w przypadku
objawów choroby lub pogorszenia się Twojego stanu zdrowia skontaktuj się ze
specjalistą.
Właściciel serwisu aptekaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z
wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu
artykułach.