Żywienie medyczne

Nutridrink Logo

Skonfiguruj swój zestaw żywienia
medycznego NUTRIDRINK na 7, 14 lub 21 dni.

stwórz zestaw

Nutridrink Logo

Skonfiguruj swój zestaw żywienia
medycznego RESOURCE na 7, 14 lub 21 dni.

stwórz zestaw

Nutridrink Logo

Skonfiguruj swój zestaw żywienia
medycznego NUTRIDRINK na 7, 14 lub 21 dni.

stwórz zestaw

Czym jest żywienie medyczne/żywienie kliniczne?

Żywienie medyczne – oznacza specjalistyczny sposób odżywiania, stosowany w momencie w którym zwykła dieta nie może zapewnić odpowiedniej podaży składników odżywczych w małej objętości oraz wówczas, kiedy spożywanie tradycyjnych posiłków nie jest możliwe lub przeciwskazane. Preparaty do żywienia medycznego zapewniają chorym bezpieczeństwo energetyczne, dostarczają białko pełnowartościowe, witaminy i składniki mineralne. Ważna jest również konsystencja, osmotyczność, forma podania oraz aspekt smakowy. W przypadku wielu chorób może pojawić się konieczność stosowania żywienia medycznego. Wynika ona z niedożywienie pacjenta spowodowanego przebytym zabiegiem operacyjnym, brakiem apetytu, który towarzyszy wielu chorobą, problemami z połykaniem np. po wylewach, udarach lub wskazania do diety lekkostrawnej o konsystencji papki. W trakcie postępowania przy chorobach nowotworowych występuje zmniejszenie apetytu i spożycia pokarmu prowadzące do niedożywienia i wyniszczenia organizmu, co określa się jako kacheksję nowotworową. Chory traci tkankę tłuszczową i mięśniową, występują u niego zaburzenia metaboliczne i hormonalne oraz ogólne osłabienie, co dodatkowo zmniejsza szansę na wyzdrowienie. Żywienie medyczne posiada dużą gęstość odżywczą, dlatego przy małej objętości, dostarcza do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jest wolne od wszelkich zanieczyszczeń zarówno biologicznych jak i chemicznych. Preparaty nie wymagają specjalnych warunków przechowywania, a sposób dawkowania może być indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta. Warto również pamiętać, że w wielu jednostkach chorobowych dieta jest kluczowym elementem, a zastosowanie żywienia medycznego zwiększa szanse wyzdrowienia i zmniejsza ryzyko zgonu.

Stosowanie żywienia medycznego, a właściwie dawkowanie i rodzaj, powinno być dostosowane do potrzeb pacjenta, jego wagi, wieku, stanu zdrowia i tego czy żywienie medyczne jest jedynym źródłem dostarczającym substancję odżywcze do organizmu. Część pacjentów jest w modelu mieszanym w którym zwykłe posiłki uzupełniane są preparatami odżywczymi wtedy zaleca się spożycie 1-3 butelek dziennie. W przypadku kiedy pacjent spożywa tylko żywność medyczną zaleca się 5-7 butelek. Lekarz prowadzący chorego zaleca zastosowanie odpowiedniego rodzaju preparatu odżywczego, jak również ilości jaka jest potrzebna danemu pacjentowi. Lekarz również monitoruje wagę pacjenta i jego stan zdrowia, dlatego to on powinien zdecydować o wdrożeniu dodatkowej porcji preparatu odżywczego. Możliwa jest również konsultacja z dietetykiem, który może bardziej szczegółowo określić zapotrzebowanie na dane składniki odżywcze. Warto również pamiętać, że osoby chore mają zaburzony smak i zmniejszony apetyt. Preparaty są gotowe do spożycia, mają różne smaki, przed podaniem można schodzić je w lodówce, wtedy smakują najlepiej. Chory powinien spożywać je powoli, małymi łykami, przez co najmniej 30 minut. Po otwarciu można należy przechowywać je w lodówce, maksymalnie do 24 godzin.

Żywienie medyczne ma szerokie zastosowanie tam gdzie występuje pogorszenie stanu odżywienia, spowodowane brakiem apetytu lub zaburzeniami smaku, występują nudności lub wymioty, pojawiają się problemy z przełykaniem, nie jesteśmy wstanie, aż tyle zjeść lub mamy zespół złego wchłaniania. Najczęściej te objawy występują w następujących schorzeniach: - w okresie okołooperacyjnych i w czasie rekonwalescenci - w czasie długiej hospitalizacji, po ciężkiej chorobie - w czasie rehabilitacji w domu - w chorobach o podłożu neurologicznym : udar, choroba Parkinsona, Alzheimera i innych zespołach otępienia - w chorobach nowotworowych - przy trudno gojących się ranach, szczególnie jeżeli u pacjenta występuje niedożywienie

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the third item's accordion body. Nothing more exciting happening here in terms of content, but just filling up the space to make it look, at least at first glance, a bit more representative of how this would look in a real-world application.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the third item's accordion body. Nothing more exciting happening here in terms of content, but just filling up the space to make it look, at least at first glance, a bit more representative of how this would look in a real-world application.
Nutridrink Logo

Żywienie medyczne Nutridrink to specjalistyczne preparaty odżywcze stworzone dla pacjentów, którzy z powodu choroby i towarzyszących jej konsekwencji nie są w stanie, za pomocą codziennej diety, dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. Zawierają one białko, energię, witaminy i składniki mineralne skoncentrowane w małej objętości. Marka Nutridrink jest najczęściej polecana przez lekarzy*

Produkty Nutridrink to: Nutridrink, Nutridrink Protein, Calogen, FortiCare, Nutridrink Yoghurt style, Nutridrink Muli Fibre, Nutridrink Juice style, Cubitan, Diasip, Fantomalt, Nutilis, preOp, Protifar, Renilon 4.0, Renilon 7.5, Souvenaid, NutriKid MultiFibre.

*w kategorii doustnego żywienia medycznego. IQVIA Poland Pharmascope MAT/09/2020, Units © 2020 IQVIA and its affiliates. All rights reserved.

Żywienie medyczne Nutridrink

Skonfiguruj swój zestaw żywienia medycznego Nutridrink na 7, 14 lub 21 dni.
Nutridrink

Żywienie medyczne Fresubin

Skonfiguruj swój zestaw żywienia medycznego Fresubin na 7, 14 lub 21 dni.
Nutridrink
Fresubin Logo

Fresubin to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci diet doustnych typu DRINK do picia lub deseru do spożycia łyżeczką, będący skoncentrowanym źródłem składników odżywczych, witamin, makro i mikroelementów w niewielkiej objętości. Diety Fresubin są pomocne w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie dostarczyć sobie ze standardowo przyjmowaną dietą odpowiedniej ilości energii, białka i składników odżywczych nadmiernie utraconych podczas terapii czy rekonwalescencji.

Produkty Fresubin to: Fresubin Energy, Fresubin Jucy, Fresubin Protein Energy, Fresubin Hepa, Fresubin Renal, Frebini Energy, Diben, Supportan.

Fresubin Logo

Żywienie medyczne Resource to szeroki wybór warinatów i smaków. Żywność stworzona dla osób, które nie są w stanie przy pomocy zwykłych produktów spożywczych dostarczyć sobie wszystkich składników odżywczych w odpowiednich ilościach. W zależności od zapotrzebowania dostępne są produkty Resource o różnej zawartości białka i energii.

Produkty Resource to: Resource 2.0, Resource Protein, Resource 2.0 + fibre, Resource Refresh, Resource Dianet Plus, Resource Instant Protein.

Żywienie medyczne Resource

Skonfiguruj swój zestaw żywienia medycznego Resource na 7, 14 lub 21 dni.
Nutridrink

Filtry

Specjalne oferty

Marka

Producent

-

66 produkty

Sortowanie


-