Paznokcie hybrydowe - czym są? Na czym polega manicure hybrydowy (stylizacja paznokci przy pomocy lamp UV)?

Arykuł banner - Paznokcie hybrydowe - czym są? Na czym polega manicure hybrydowy (stylizacja paznokci przy pomocy lamp UV)?

Publikowane artykuły mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Dowiedz się więcej...

Manicure hybrydowy jest jednym z najbardziej znanych i powszechnie stosowanych metod stylizacji paznokci. Dzięki swojej trwałości i estetycznemu wyglądowi cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Jego formuła sprawia, że jest odporny na odpryski, zarysowania, a dzięki niemu w każdej sytuacji możemy mieć zadbane i piękne dłonie. Stylizacje paznokci hybrydowych są coraz popularniejsze, dlaczego sprawdź na czym polega wykonanie paznokci hybrydowych, jak przygotować paznokcie i utrwalić manicure przygotowany podczas tej formy manicure.

Paznokcie hybrydowe - czym są?

Do wykonania hybryd stosowane są lakiery, które łączą w sobie klasyczny lakier do paznokci oraz żel światłoutwardzalny. Paznokcie należy przygotować tak, jak do klasycznego manicure. Po zmatowieniu powierzchni i użyciu cleaner’a (odtłuszczacza), bezpośrednio na płytkę paznokci po kolei nakładane są warstwy bazy, lakieru i topu - po każdej z warstw należy użyć lampy UV w celu utwardzenia lakieru. Na zdrowej i dobrze przygotowanej płytce paznokcia, hybrydy mogą trzymać się nawet trzy tygodnie.

Trwałość manicure’u hybrydowego zależy również od:

  • kondycji paznokcia
  • poprawnego przygotowania płytki paznokcia
  • jakości aplikowanych produktów oraz lampy
  • dobrze dobranego czasu utwardzania lakieru

Czy można zrobić manicure hybrydowy nie będąc specjalistą od stylizacji paznokci?

Można! Wykonanie manicure hybrydowego nie jest wcale trudne! Każda kobieta w warunkach domowych jest w stanie zrobić manicure paznokci lakierami hybrydowymi. Do podstawowej stylizacji i malowania paznokci hybrydowych potrzebne będą: baza, top, hybrydowy lakier do paznokci w ulubionym kolorze, bloczek polerski, waciki bezpyłkowe, cleaner, lampa UV/LED. Wielu producentów w swojej ofercie posiada gotowe zestawy startowe z klasycznymi kolorami lakierów - jest to idealna opcja dla osób zaczynających swoją przygodę z lakierem hybrydowym.

Jak w domowym zaciszu zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Czyli nasz poradnik paznokcie hybrydowe krok po kroku.

  • za pomocą pushera odsuń skórki z płytki paznokcia - dzięki temu nadasz mu ładniejszy kształt
  • zmatuj płytkę paznokcia bloczkiem polerskim
  • używając pilniczka doprowadź do pożądanego kształtu Twoje paznokcie
  • wacik bezpyłkowy namocz w cleanerze i przetrzyj nim płytkę paznokcia tak, by pozbyć się pyłków i tłuszczu
  • nałóż cienką warstwę bazy i utwardź ją pod lampą
  • na utwardzoną bazę zaaplikuj dwie warstwy kolorowego lakieru hybrydowego, utwardzając każdą z warstw pod lampą
  • utwardzony lakier zabezpiecz topem i raz jeszcze utwardź paznokcie pod lampą
  • gotową stylizację przetrzyj cleaner’em

Czy paznokcie hybrydowe są niebezpieczne?

Najważniejszym o czym musimy pamiętać wykonując manicure hybrydowy jest to, czy płytka paznokcia zostanie dobrze przygotowana do stylizacji. Jeśli przygotujemy ją prawidłowo, użyjemy dobrych preparatów i zastosujemy się do instrukcji np. załączonej do zestawu startowego, są ogromne szanse, że paznokieć na tym nie ucierpi i nie doprowadzimy do tego by uszkodzić swoje paznokcie. Należy jednak pamiętać o tym, by po zdjęciu hybryd zadbać o paznokcie, używając do tego różnego rodzaju olejków, odżywek do paznokci czy serum. Dzięki nim paznokieć zachowa ładny i zdrowy wygląd.

Kontrowersje i strach przed tego typu manicure wzbudzać może tak bliski kontakt ze światłem UV. Oczywiście światło ultrafioletowe wpływa na starzenie się skóry oraz może mieć wpływ na pojawienie się zmian nowotworowych, jednak tak krótki czas naświetlania nie jest ryzykowny i niebezpieczny dla naszego zdrowia. Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto kupić lampę z żarówkami LED, której światło nie stwarza zagrożenia przy krótkim stosowaniu. W przeciwieństwie do lamp LED bądź UV/LED, lampy UV emitują więcej światła niebieskiego, które uszkadza materiał genetyczny w łożyskach paznokci zwiększając szansę rozwoju raka skóry.

By zmniejszyć ryzyko narażenia naszej skóry na zniszczenia (lub potencjalne choroby skóry), poza olejkami, odżywkami czy serum, przed stylizacją możemy nakremować dłonie kremem z filtrem SPF.

Jak zdjąć hybrydę?

W przypadku lakieru hybrydowego zdejmowanie go może okazać się najdłuższą i jednocześnie najniebezpieczniejszą czynnością całego procesu. Nieprawidłowo zdjęty lakier może poważnie uszkodzić płytkę paznokcia, tworząc na niej nierówności.

Do zdejmowania hybryd najlepszy będzie aceton - intensywny i silny rozpuszczalnik. Nieprawidłowe użycie acetonu, bądź częste go stosowanie może osłabić paznokcie, które staną się kruche, łamliwe, rozdwajające. Może on zniszczyć również skórki wokół paznokcia - wysuszone mogą zacząć pękać, tworzyć się rany. Same opary acetonu mogą wywołać bóle głowy oraz podrażnienie błon śluzowych, dlatego też zaleca się, by zdejmowaniem hybryd zajęła się osoba doświadczona i wykfalifikowana.

Jeśli jednak sami podejmiemy się zdjęciu hybryd, należy:

  • za pomocą bloczka polerskiego zmatowić pierwszą warstwę lakieru tak, by aceton lepiej się wchłonął
  • wacik umieszczony na specjalnych foliach do zdejmowania hybryd należy nasączyć acetonem i owinąć palec, tak by wacik dobrze przylegał do paznokcia
  • po upływie ok 10 minut można zdjąć folię i bardzo delikatnie usunąć lakier za pomocą patyczka bądź kopytka, drobne pozostałości można usunąć blokiem polerskim.

 


mgr farm. Izabela Kurowska

Zainteresowana tematem zdrowia – skończyła studia farmaceutyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu dietetyki. Wieloletnie doświadczenie i chęć zdobywania wiedzy z licznych szkoleń pozwala jej na wspieranie zdrowia pacjentów. Ma holistyczne podejście do leczenia wielu schorzeń, które powinno opierać się na właściwej farmakoterapii, doborze diety i aktywności fizycznej. W aptece Olmed pełni funkcję eksperta w zakresie wiedzy dotyczącej stosowania leków, suplementów i wyrobów medycznych. Prywatnie szczęśliwa matka dwójki dzieci, która stara się żyć w równowadze ze sobą i innymi. Sama w wolnym czasie biega i udoskonala pozycję w jodze i uwielbia kryminały.

Zobacz wszystkie wpisy autora

Artykuły zamieszczone na blogu apteki internetowej Olmed nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.

Nigdy nie lecz się sam, korzystaj z opieki medycznej swojego lekarza i w przypadku objawów choroby lub pogorszenia się Twojego stanu zdrowia skontaktuj się ze specjalistą. Właściciel serwisu aptekaolmed.pl nie ponosi odpowiedzialności związanej z wykorzystaniem informacji zawartych w publikowanych za pośrednictwem Serwisu artykułach.

Powiązane produkty

Miniaturka artykułu - DELIA - Efekt w 12 dni - Twarde Paznokcie odżywka do paznokci, 11ml
DELIA - Efekt w 12 dni - Twarde Paznokcie odżywka do paznokci, 11ml
10.40 zł

Produkt niedostępny

Miniaturka artykułu - Misie na zdrowe paznokcie żelki 300g, 60szt.
Misie na zdrowe paznokcie żelki 300g, 60szt.
30.99 zł

Produkt niedostępny

Wybrane leki, suplementy i kosmetyki:

Mensil - lek na potencję Entitis Dicoflor Baby Dulcobis Sylimarol Biotebal Fibrocontrol Bepanthen Lipiform Plus Magne B6 Forte Cetaphil Emolium Pampers Nutridrink
Jasnum Control
Miniaturka artykułu - Jasnum Control, 60kaps.
Jasnum Control, 60kaps.
57.90 zł