Strefa bólu Nurofen

ZROZUM
SWÓJ BÓL

Bez względu na to, czy masz 18, czy 80 lat, prawdopodobnie od czasu do czasu odczuwasz ból. Jest on naturalnym sposobem ciała na przekazanie Ci, że coś jest nie tak. Poniżej znajdziesz informacje o różnych rodzajach bólu występującego u dorosłych i dzieci oraz wskazówki, jak sobie z nimi poradzić.

Jednym ze sposobów na pozbycie się problemu bólu jest przyjęcie leku uśmierzającego ból, takiego jak Nurofen.

CZYM JEST BÓL?

Ból to nieprzyjemne, subiektywne doznanie czuciowe i emocjonalne powiązane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek. Ból pełni w naszym organizmie funkcję ostrzegawczą – jest objawem choroby lub informuje nas o ryzyku kontuzji.

BÓLE GŁOWY

Ból głowy może być odczuwany zarówno na powierzchni skóry, jak i głęboko w jej wnętrzu. Wyróżniane są trzy główne rodzaje bólu głowy: zatokowy, napięciowy oraz migrena. Zatokowy ból głowy jest najczęściej wynikiem zapalenia zatok i charakteryzuje się uczuciem ucisku i bólu w kościach policzkowych, czole i wokół oczu. Napięciowy ból głowy ma charakter ciągły i towarzyszy mu zwykle uczucie ściskania lub narastającego ciśnienia w głowie. Natomiast migrenę charakteryzuje najczęściej pulsujący ból głowy oraz wrażliwość na światło lub dźwięk.

Więcej o migrenie

Jak odróżnić migrenę od standardowego bólu głowy? Wiele osób używa tych pojęć wymiennie. Migrenę zazwyczaj odczuwa się jako pulsujący ból po jednej stronie głowy. Może jednak być odczuwana także po obu jej stronach. Objawy, które są charakterystyczne dla migreny to zwiększona wrażliwość na światło, dźwięk oraz zapachy. Migrenie często towarzyszą też mdłości, zaburzenia nastroju, zawroty głowy, a czasem również zaburzenia widzenia. Dokładna przyczyna występowania migreny nie jest znana.

BÓLE STAWÓW I MIĘŚNI

Ból mięśni może dotyczyć niemal każdej części Twojego ciała. Może być on wywołany dowolną czynnością, do której nie jesteś przyzwyczajony, kontuzją lub napięciem mięśnia. Nadwyrężenia oraz urazy mięśni mogą wystąpić wtedy, gdy ćwiczyłeś/aś lub pracowałeś/aś dłużej niż zwykle albo z powodu nagłego rozciągnięcia lub skręcenia mięśni, np. podczas upadku. Natomiast ból stawów świadczy o tym, że Twoje stawy zostały uszkodzone w wyniku urazu lub choroby. Ból stawów może koncentrować się w jednym stawie lub obejmować wiele stawów jednocześnie i ograniczać zdolność normalnego poruszania się.

BÓLE U DZIECI

Dzieci mogą doświadczać bólu, który podobnie jak u nas dorosłych związany jest z kontuzją lub chorobą. Jednak w odróżnieniu od nas mogą nieco inaczej odczuwać ból, przez co może on zostać przeoczony. Na przykład bólowi głowy lub migrenie u dziecka mogą towarzyszyć nudności lub ból brzucha. Dodatkowo dzieci odczuwają rodzaje bólów charakterystyczne dla ich wieku – ból wzrostowy (u dzieci w wieku 3-5 i 8-11 lat) lub bolesne ząbkowanie (u niemowląt). Dzieci mogą również borykać się z gorączką, która zwykle jest skutkiem walki ich organizmu z infekcją i towarzyszy przeziębieniu lub grypie.

Gorączka

Gorączka to temperatura ciała powyżej normy, czyli ponad 37,5°C. Zwykle jest ona skutkiem walki organizmu z infekcją. Podwyższona temperatura hamuje namnażanie się wirusów i bakterii, ale mogą towarzyszyć jej nieprzyjemne objawy, takie jak potliwość, zawroty głowy i uczucie osłabienia. gorączka u małych dzieci to częste, ale stresujące dla rodziców zjawisko. W trakcie gorączki zapewnij dziecku komfort oraz przeciwdziałaj odwodnieniu poprzez częste podawanie niewielkich ilości płynów. Możesz też podać dziecku lek przeciwbólowy, opracowany specjalnie dla dzieci. Gorączka nie zawsze oznacza chorobę, ale do lekarza należy się zgłosić, jeżeli gorączkujące dziecko ma poniżej 6 miesięcy, dziecko odczuwa ból, gorączka wynosi powyżej 38,5°C lub gorączka utrzymuje się dłużej niż dzień.

* więcej informacji:
https://www.nidcd.nih.gov/sites/default/files/Documents/health/hearing/NIDCD-Ear-Infections-In-Children.pdf
https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/ear-problems-in-children

Ząbkowanie

Ząbkowanie to jeden z kamieni milowych w rozwoju dziecka. Radość z tego wydarzenia mogą przyćmić jednak bezsenne noce dziecka oraz rodziców. Ząbkowaniu często towarzyszy zaczerwienienie i ból dziąseł. Jeszcze zanim pojawi się ząbek, możesz zauważyć u dziecka objawy, takie jak rumieńce na policzkach, ślinienie, próby żucia wszystkiego, co wpadnie dziecku w ręce, czy odmowa jedzenia. Wesprzyj swoje dziecko w tym okresie i okaż mu czułość przez przytulanie, daj mu coś twardego do gryzienia, na przykład specjalny gryzak lub pomasuj delikatnie dziąsła dziecka własnym palcem. Gdy objawy są silne, warto podać dziecku środek przeciwbólowy.

* więcej informacji:
https://www.nidcd.nih.gov/sites/default/files/Documents/health/hearing/NIDCD-Ear-Infections-In-Children.pdf
https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/ear-problems-in-children

Ból ucha

Ból ucha jest powszechną przypadłością, zwłaszcza u niemowląt i dzieci. Może być bolesnym i stresującym doświadczeniem, zarówno dla dziecka, jak i całej rodziny. Ból ucha u dziecka najczęściej spowodowany jest ostrym zapaleniem ucha środkowego, które występuje często podczas infekcji górnych dróg oddechowych z katarem. U niemowląt i małych dzieci takim infekcjom towarzyszą objawy, takie jak niepokój i płaczliwość, pogorszenie łaknienia oraz problemy ze snem. Dziecko z bólem ucha powinno odpoczywać w pozycji pionowej zamiast leżenia, ponieważ pomoże to zmniejszyć ucisk na ucho i złagodzi ból. Zgłoś się do lekarza, jeśli stan Twojego dziecka Cię niepokoi. Ból ucha pomogą złagodzić leki przeciwbólowe.

* więcej informacji:
https://www.nidcd.nih.gov/sites/default/files/Documents/health/hearing/NIDCD-Ear-Infections-In-Children.pdf
https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/ear-problems-in-children

PRZEZIĘBIENIE I GORĄCZKA

Przeziębienie to schorzenie, które rozwija się zwykle szybko i atakuje nos oraz gardło. Najczęściej doświadczamy go w sezonie jesienno-zimowym. Podczas przeziębienia nasze samopoczucie się pogarsza, a także pojawiają się objawy takie jak kaszel, katar i zatkany nos czy ból gardła. Przeziębieniu może towarzyszyć też stan podgorączkowy lub gorączka.

Przeziębienie

Przeziębienie wywołują wirusy sezonowe, które rozprzestrzeniają się przy kaszlu i kichaniu. Objawy przeziębienia są najsilniejsze przez pierwsze kilka godzin dnia, a trwają zwykle 7 - 10 dni. Nieprzyjemne objawy przeziębienia, takie jak gorączkę czy dolegliwości bólowe, pomogą Ci złagodzić leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Gorączka

Gorączka ma miejsce wtedy, gdy temperatura ciała przekroczy poziom 37,5°C. Jest objawem infekcji bakteryjnych i wirusowych i występuje często w trakcie przeziębienia i grypy, biegunki czy infekcji układu moczowego. Oprócz wysokiej temperatury, gorączka może powodować dolegliwości, takie jak potliwość, dreszcze, ból mięśni, zawroty głowy oraz ogólną słabość, Choć objawy gorączki powodują dyskomfort, może być ona przydatna przy zwalczaniu infekecji.

PRZECIWDZIAŁANIE

Skutecznie zapobiegaj wystąpieniu różnych rodzajów bólów na co dzień. Stosuj właściwą dietę i nawadniaj swój organizm. Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu, unikaj stresu i przepracowywania się. Bądź aktywny/a fizycznie.

BÓL GŁOWY I PRZEZIĘBIENIA

Bóle:

• Głowy • Miesiączkowe • Zębów Związane z przeziębieniem i gorączka

Produkty

MIĘŚNIE I STAWY

Częste rodzaje bólów ciała

• Ból kolana lub biodra • Ból stawów • Ból nadgarstków, łokci lub barków

Produkty

DZIECI

Częste rodzaje bólów u dzieci:

• Gorączka • Ząbkowanie • Ból głowy • Grypa lub przeziębienie
• Inne rodzaje bólu

Produkty

PORADA

• W trakcie dnia pij dużo wody – odwodnienie może wywoływać ból
• Postaw na odpoczynek i regenerację organizmu
• Zadbaj o zdrowy sen i śpij we właściwej pozycji

PORADA

• W przypadku bólu pleców tymczasową ulgę może zapewnić stosowanie ciepłych lub zimnych okładów
• Unikaj długich okresów siedzenia i staraj się poprawić swoją postawę
• Odpocznij i daj swojemu ciału czas na wyleczenie się z kontuzji

PORADA

• Pozwól swojemu dziecku odpocząć, ale regularnie do niego zaglądaj
• Upewnij się, że Twoje dziecko pije wystarczającą ilość wody
• Zachęcaj je do snu – sen to jeden z naturalnych mechanizmów samouzdrawiania

NUROFEN A SZCZEPIENIE
NA COVID-19

U wielu osób po szczepienie na covid-19 pojawia się ból ręki, gorączka oraz uczucie silnego osłabienia. W przypadku wystąpienia po szczepieniu bólu lub gorączki 38,5C możesz zastosować niesteroidowe leki przeciwzapalne, między innymi: ibuprofen (np. Nurofen). Natomiast jeśli gorączka przekracza 38,5C i/lub nie ustępuje po środkach przeciwgorączkowych, skontaktuj się z lekarzem.

* więcej informacji: https://ptmr.info.pl/wp-content/uploads/2021/04/PTMR-Plakat-2.pdf

JAK DZIAŁA NUROFEN?

Nurofen zawiera ibuprofen, który ma właściwości przeciwzapalne i pomaga złagodzić ból u źródła, poprzez zmniejszenie stanu zapalnego.

DLACZEGO NUROFEN?

Sukces Nurofenu jest wynikiem ponad 60 lat badań i rozwoju. Mamy doświadczenie w łagodzeniu bólu i jesteśmy tutaj, by pomóc.

NUROFEN EXPRESS FORTE

Nurofen Express Forte, 400 mg, kapsułki, miękkie. Każda kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum).

Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania u dorosłych oraz dzieci i młodzieży o masie ciała powyżej 40 kg (12 lat i starszych) w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, bóle miesiączkowe, ból zębów oraz gorączka i ból związany z przeziębieniem.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną, czerwień koszenilową (E124) lub którąkolwiek z substancji pomocniczych; reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (np. skurcz oskrzeli, astma, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) związane z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego (ASA) lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy lub krwotok (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); ciężka niewydolność: wątroby, nerek lub serca (klasa IV wg NYHA); krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie; zaburzenia krzepnięcia lub skaza krwotoczna; niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego, ciężkie odwodnienie (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów); ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku poniżej 12 lat oraz młodzież o masie ciała poniżej 40 kg.

Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

NUROFEN MIĘŚNIE I STAWY FORTE - TABLETKI

Nurofen Mięśnie i Stawy, 200 mg ibuprofenu, plaster leczniczy.

Wskazania do stosowania: produkt leczniczy Nurofen Mięśnie i Stawy jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawowego, miejscowego bólu spowodowanego ostrym naciągnięciem mięśni lub zwichnięciem powstałym w następstwie łagodnych urazów w pobliżu stawów rąk lub nóg u dorosłych lub młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; Pacjenci z reakcjami alergicznymi nadwrażliwości w wywiadzie (np. astma, skurcz oskrzeli, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka), związanymi z przyjęciem ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); Stosowanie na uszkodzoną lub zranioną skórę, Trzeci trymestr ciąży, Stosowanie na oczy, usta lub błony śluzowe.

Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

NUROFEN DLA DZIECI FORTE - ZAWIESINA DOUSTNA O SMAKU POMARAŃCZOWYM

Nurofen dla dzieci Forte pomarańczowy, Ibuprofenum, 40 mg/ml, zawiesina doustna.

Wskazania do stosowania: Objawowe, krótkotrwałe leczenie bólu o nasileniu małym do umiarkowanego oraz gorączki.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynną ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; reakcje nadwrażliwości (np. skurcz oskrzeli, astma, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) w wywiadzie powiązane z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego powiązane z wcześniejszą terapią lekami z grupy NLPZ w wywiadzie; czynna lub nawracająca w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub z krwotokiem (dwa lub więcej niezależnych, potwierdzonych przypadków owrzodzenia lub krwawienia); krwawienie z naczyń-mózgowych lub z inne czynne krwawienie; ciężka niewydolność: wątroby, nerek lub serca klasa (IV wg NYHA); zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu; ostatni trymestr ciąży; ciężkie odwodnienie (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).

Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

OSTRZEŻENIE

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

RB-M-54560

Filtry

Typ produktu

POKAŻ WSZYSTKIE

Marka

POKAŻ WSZYSTKIE

Producent

POKAŻ WSZYSTKIE

Atrybuty

Substancja czynna

POKAŻ WSZYSTKIE
Nutridrink

-

41 produkty

Sortowanie


-

Resetuj

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej*

Krem ze śluzem ślimaka