Polopiryna - leki na bazie kwasu acetylosalicylowego na przeziębienie, grypę i ból głowy

Polopiryna to marka leków, która jest obecna na Polskim rynku aptecznym już od wielu lat. Substancją czynną w preparatach Polopiryna jest kwas acetylosalicylowy, zaliczany do grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Polopiryna dostępna jest w różnych formułach - w tym Polopiryna S, Polopiryna Max czy Polopiryna Complex i w innych wariantach producenta, który dostosował poszczególne rodzaje leku do łagodzenia konkretnych objawów, takich jak ból głowy, ból gardła czy dokuczliwe symptomy przeziębienia.

Filtry

Typ produktu

POKAŻ WSZYSTKIE

Marka

POKAŻ WSZYSTKIE

Producent

POKAŻ WSZYSTKIE

Atrybuty

Substancja czynna

POKAŻ WSZYSTKIE
Doppelherz

-

    z 1

13 produkty

Sortowanie


-

Resetuj
Miniaturka artykułu - Polopiryna C 500 mg - 10 tabletek musujących
Polopiryna C 500 mg - 10 tabletek musujących
14.05 zł

Produkt niedostępny

Lek
Miniaturka artykułu - Polopiryna Max Hot - 8 saszetek
Polopiryna Max Hot - 8 saszetek
9.90 zł

Produkt niedostępny

Lek
Miniaturka artykułu - Polopiryna Zatoki - 6 saszetek
Polopiryna Zatoki - 6 saszetek
8.25 zł

Produkt niedostępny

Lek
    z 1

Jak działa kwas acetylosalicylowy, czyli główny składnik leku Polopiryna?

Kwas acetylosalicylowy - czyli substancja czynna różnych wariantów leku Polopiryna - to składnik zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Potocznie kwas acetylosalicylowy bywa określany skrótem ASA.

W leczeniu doraźnym, Polopiryna zawierająca kwas acetylosalicylowy może być przyjmowana w celu łagodzenia bólu głowy, bólu gardła, bólów mięśniowych oraz przy gorączce. W praktyce oznacza to, że jej najpowszechniejsze zastosowanie to leczenie objawów przeziębienia i grypy oraz leczenie okazjonalnego bólu głowy. Warto również dodać, że leki wzbogacone o kwas acetylosalicylowy bywają podawane pacjentom ze zwiększonym ryzykiem udaru mózgu czy zawału serca, z uwagi na działanie obniżające zdolność płytek krwi do agregacji - a w konsekwencji do tworzenia skrzepów w naczyniach, zwiększających prawdopodobieństwo epizodów sercowo-naczyniowych.

Polopiryna S, Polopiryna C, Polopiryna Complex i inne warianty leku

Polopiryna jest obecnie dostępna w różnych wariantach, odpowiadających na różne potrzeby pacjentów. W ofercie marki można znaleźć następujące leki:

  • Polopiryna S - czyli lek w tabletkach o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Każda z tabletek zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Producent deklaruje, że lek można stosować w bólach mięśniowych, do obniżenia gorączki, w przebiegu grypy, przeziębienia i w łagodzeniu bólów głowy;
  • Polopiryna C - to lek dostępny pod postacią tabletek musujących, zawierających 500 mg kwasu acetylosalicylowego oraz 200 mg witaminy C. Wskazania do stosowania Polopiryny C to bóle głowy, mięśniowe i stawowe o słabym i średnim nasileniu, a także gorączka w przebiegu chorób wirusowych - w tym przeziębienia i grypy;
  • Polopiryna Complex - lek pod postacią saszetek z proszkiem o smaku pomarańczowym do rozpuszczania w wodzie. Każda saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego, 15,58 wodorowinianu fenylefryny (obkurczającej śluzówkę nosa) oraz 2 mg chlorfenaminy maleinianu (wykorzystywanego również w leczeniu alergicznego nieżytu nosa). Polopiryna Complex stosowana w leczeniu przeziębienia i grypy redukuje objawy kataru i zatkanego nosa;
  • Polopiryna Max - lek w tabletkach dojelitowych, zamkniętych w otoczce ułatwiającej połykanie. Każda tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego, przynoszącego ulgę w bólach mięśniowych, stawowych, w bólach głowy oraz w przebiegu przeziębienia i grypy.

Oprócz wymienionych powyżej preparatów, w ofercie marki Polopiryna dostępne są również leki na gardło - Polopiryna Gardło w sprayu oraz w tabletkach. Oba te preparaty bazują na miejscowo działającym leku przeciwzapalnym - flurbiprofenie. Oprócz redukcji dolegliwości bólowych, Polopiryna Gardło znosi trudności z przełykaniem i zmniejsza stan zapalny oraz łagodzi podrażnienia.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej*

Kompresy żelowe na piersi