Mel - lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w tabletkach i w żelu

Mel to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny dostępny w formie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej oraz pod postacią żelu do podawania bezpośrednio na skórę. Substancją czynną preparatu Mel w tabletkach jest meloksykam, zaliczany do grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), a w przypadku żelu składnik aktywny to diklofenak (również niesteroidowy lek przeciwzapalny). W internetowej aptece Olmed dostępne są obie postacie leku Mel o szerokim zastosowaniu i działaniu ukierunkowanym zwłaszcza na znoszenie bólu w dolegliwościach kostno-stawowych i mięśniowych (wynikających z chorób przewlekłych, nadwyrężeń lub urazów).

Filtry

Typ produktu

POKAŻ WSZYSTKIE

Marka

POKAŻ WSZYSTKIE

Producent

POKAŻ WSZYSTKIE

Atrybuty

Substancja czynna

POKAŻ WSZYSTKIE
Doppelherz

-

    z 1

5 produkty

Sortowanie


-

Resetuj
Miniaturka artykułu - Mel 7,5mg - 30tabl.
Mel 7,5mg - 30tabl.
14.90 zł
Lek
    z 1

Tabletki przeciwbólowe Mel - zastosowanie i działanie

Tabletki przeciwbólowe Mel, występujące w dwóch wariantach - w opakowaniach po 20 i 30 tabletek - to preparat o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Szybkie działanie zawdzięcza swojej formule - tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Substancją czynną preparatu jest meloksykam, zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Wskazania do stosowania leku Mel obejmują bóle kostno-stawowe, a także bóle mięśniowe. Tego rodzaju dolegliwości towarzyszą najczęściej chorobom reumatoidalnym lub zwyrodnieniowym stawów. Producent deklaruje, że tabletki przeciwbólowe Mel można zażywać w zaostrzeniach takich schorzeń, jak młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów u dorosłych czy seniorów, a także w przebiegu zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Schemat przyjmowania i dawkowanie leku Mel należy ustalić z lekarzem prowadzącym lub skonsultować z farmaceutą.

Mel Max Actigel - żel przeciwbólowy i przeciwobrzękowy

Mel Max Actigel to z kolei żel przeciwbólowy (dostępny w opakowaniach o pojemności 50 i 100 ml produktu), zawierający diklofenak - czyli jedną z najpopularniejszych substancji z kategorii niesteroidowych leków przeciwzapalnych do stosowania miejscowego. Wskazania do stosowania leku Mel Max Actigel obejmują przede wszystkim łagodne dolegliwości bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów, ale również bóle mięśni i stawów występujące przy zapaleniach torebek stawowych czy tkanek okołostawowych, przy łokciu tenisisty czy w zapaleniu ścięgien.

Mel Max Actigel - oprócz działania przeciwbólowego - wykazuje również działanie przeciwobrzękowe, dlatego polecany jest do stosowania przy kontuzjach i urazach, takich jak stłuczenia, nadwyrężenia czy skręcenia stawów. Ponadto żel przynosi ulgę w bólu pleców, barków, karku i szyi, a także w bólu nadgarstków, łokci, kolan czy kostek (stawów skokowych). U dzieci i młodzieży w wieku 14 lat i więcej nie należy stosować żelu przeciwbólowego Mel dłużej niż przez 14 dni, a u dorosłych powyżej 18 roku życia - dłużej niż przez 21 dni. Wszelkie wątpliwości dotyczące dawkowania i schematu aplikacji leku należy konsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Ektin krople do oczu, 10ml