Diklofenak - leki z diklofenakiem w Aptece Olmed

(16 produkty)

Działanie. Diklofenak należy do gruby niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Hamuje on powstawanie prostaglandyn, będących mediatorami bólowymi i zapalnymi. Lek ten dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Czas jego działania przeciwzapalnego jest krótki, porównywalny do leków takich jak np. ibuprofen. Aktywność diklofenaku obejmuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, a także przeciwagrygacyjnie na płytki krwi. Diklofenak dostępny jest pod postacią żelu do stosowania zewnętrznego, tabletek, tabletek dojelitowych, roztworu do wstrzykiwań, czopków doodbytniczych, kropli do oczu.

Zastosowanie. Diklofenak w tabletkach: łagodzenie objawów migreny, leczenie objawowe choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów, zespołów bólowych kręgosłupa, krótkotrwałe leczenie bólów pourazowych, stawów zapalnych i obrzęków. Jako środek wspomagający w ciężkich zapaleniach uszu, nosa, gardła, migdałków. Diklofenak w żelu po zastsowaniu miejscowym przenika przez skórę do tkanki podskórnej, błony maziowej i płynu maziowego. W tej formie stosowany jest w leczeniu miejscowym pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych na skutek nadwyrężenia lub stłuczenia), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich. Działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Jak dawkować? Tabletki z diklofenakiem powinny być stosowane w najmniejszej skutecznej dawce przez jak najkrótszy czas, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. U osób dorosłych stosuje się dawki od 50 do 200mg na dobę, w zależności od przyczyny i nasilenia objawów. U młodzieży w wieku