Zdjęcie produktu - PARACETAMOL Zawiesina doustna truskawka 120 mg / 5 ml - 150 g HASCO

PARACETAMOL Zawiesina doustna truskawka 120 mg / 5 ml - 150 g HASCO

11.90 zł
(11)

PARACETAMOL Zawiesina doustna truskawka 120 mg / 5 ml - 150 g HASCO

(11)
Cena: 11.90 zł
Wysyłka w 1-2 dni robocze.
Sprawdź czasy i koszty wysyłki Wysyłka w 1-2 dni robocze.
Przesyłki realizowane są wyłącznie na terytorium Polski.
Akceptowane formy płatności: przelew tradycyjny, płatność elektroniczna realizowana za pomocą operatora Przelewy24.pl.
delivery img
DOSTAWA KURIEREM DHL

Sam transport zajmie: 1 dzień

Darmowa wysyłka od 199.00 zł

12.99 zł


delivery img
ODBIÓR WŁASNY W APTECE

Sam transport zajmie: 1 dzień

Darmowa wysyłka od 50.00 zł

4.99 zł


delivery img
DOSTAWA KURIEREM POCZTEX

Sam transport zajmie: 1 dzień

Darmowa wysyłka od 199.99 zł

9.90 zł


delivery img
POLTRAF

Sam transport zajmie: 3 dni

Darmowa wysyłka od 300.00 zł

21.99 zł


Produkt leczniczy. Dostępna forma dostawy kurier.
Dostępność: Dostępny
Producent: HASCO-LEK
Substancja czynna: paracetamol
Kod EAN: 5909990829910
Zawiesina doustna dla niemowląt i dzieci - stany gorączkowe Aby przeczytać pełny opis, kliknij tutaj!

Opis produktu

Wskazania:
Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.

Właściwości:
Działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego i nie wpływa na czynność płytek krwi. Po podaniu doustnym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min. Przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych. W około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 2-3 h. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych. Jest wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cystenią.

Sposób użycia:
Doustnie. Niemowlęta powyżej 3 m.ż. i dzieci: jednorazowo 10-15 mg/kg m.c., dawkę można powtórzyć po 4 h, maksymalnie do 4 dawek na dobę. U dzieci poniżej 2 r.ż. leczenie powinno być zlecone przez lekarza. Jeśli po 3 dniach leczenia utrzymuje się gorączka należy zasięgnąć porady lekarza. 1 miarka = 5 ml = 120 mg paracetamolu (1 ml = 25 mg paracetamolu).

Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.   

Skład:
Sirupus     120 mg/5 ml

Paracetamolum     1,94 g
Vehiculum     ad 100,00 g


Ważne informacje dotyczące leku

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Wybrane leki, suplementy i kosmetyki:

Bepanthen Baby Vivomixx Mensil - lek na potencję Canesten Iberogast Entitis Dicoflor Baby Dulcobis Nurofen Sylimarol Biotebal Pyralgina Gripex Duo

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej*

MAXON FORTE 50 mg - 4 tabletki