• Theraflu Zatoki, 10 saszetek
Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta.

Theraflu Zatoki, 10 saszetek

  • Theraflu Zatoki na leczenie objawowe bólu głowy, niedrożności zatok i nosa.
15,75 zł
/ opakowanie
Parametry produktu
Kod produktu: 5909990418992

Wskazania do stosowania:

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

Właściwości:

Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój. Udrażnia nos i zatoki. Zmniejsza ból głowy i zatok.

Jak stosować lek Theraflu Zatoki?

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.

W przypadku zażycia większej dawki leku Theraflu Zatoki niż zalecana:
W przypadku przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

W przypadku pominięcia dawki leku Theraflu Zatoki:

Lek Theraflu Zatoki powinien być stosowany co 4 - 6 godzin. Jeżeli dawka została jednak pominięta, należy zażyć lek tak szybko jak to możliwe i dalej kontynuować leczenie co 4 godziny. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Skład:

1 saszetka zawiera:
substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg
substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10,
żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku:

  • nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku,
  • aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO,
  • dzieci poniżej 12 lat,
  • stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania,
  • współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy),
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo - 6 -fosforanowej (G-6-P).

Przed zastosowaniem leku Theraflu Zatoki należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

  • chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, chorób tarczycy, cukrzycy i jaskry; chorób nerek i wątroby, padaczki, schorzeń dróg moczowych,
  • lek zawiera paracetamol, który stosowany w wysokich dawkach lub przez zbyt długi czas, powodować może uszkodzenia wątroby,
  • fenylefryna powodować może fałszywie pozytywne wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo),
  • osoby stosujące lek Theraflu Zatoki nie powinny pić napojów alkoholowych, gdyż paracetamol w połączeniu z alkoholem etylowym może powodować uszkodzenia wątroby,
  • ze względu na naczyniozwężajace działanie fenylefryny lek należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego,
  • lek zawiera 12 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów to przed przyjęciem leku powinien się on skontaktować z lekarzem.

Zachowanie ostrożności:

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Stosowanie leku Theraflu Zatoki u dzieci:
Leku Theraflu Zatoki nie należy stosować u dzieci do 12 lat.

Prowadzenie pojazdów mechanicznych i obsługa maszyn:
Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Stosowanie innych leków:

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które są wydawane bez recepty

Leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
Należy zasięgnąć opinii lekarza w przypadku równoczesnego stosowania: inhibitorów MAO, leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), kofeiny, chloramfenikolu, probenecydu, leków zwiększających metabolizm wątroby (np. fenytoina, fenobarbital, karbamazepina), ryfampicyny, izoniazydu.

Możliwe działania niepożądane:

Jak każdy lek Theraflu Zatoki może powodować działania niepożądane.

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku obejmują:

  • reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypki, napady astmy (zwłaszcza 5 - 10% populacji osób z nietolerancją kwasu acetylosalicylowego),
  • układ pokarmowy: zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej i gardle,
  • ośrodkowy układ nerwowy: senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość. Bezsenność i kłopoty ze snem występują rzadziej, dotyczą zwłaszcza dzieci,
  • układ krążenia: tachykardia (przyspieszenie pracy serca), kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), odruchowa bradykardia (zwolnienie czynności serca),
  • zmiany w obrazie krwi: trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), niedokrwistość hemolityczna a w pojedynczych przypadkach agranulocytoza (choroba charakteryzująca się znacznym zmniejszeniem liczby krwinek białych i całkowitym lub prawie całkowitym zanikiem granulocytów z krwi, zmianami wrzodziejącymi w gardle i błonach śluzowych innych narządów, gorączką i różnie wyrażonymi objawami ogólnymi),
  • układ moczowy: bolesne oddawanie moczu lub zatrzymanie moczu, utrudnienie mikcji (zwłaszcza u mężczyzn)
  • inne: rozszerzenie źrenic spowodowane jaskrą, wpływ na funkcje wewnątrzwydzielnicze oraz inne regulujące metabolizm.

W przypadku pojawienia się działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce należy zaprzestać stosowania leku Theraflu Zatoki i poinformować lekarza.

Przechowywanie:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Leku nie należy przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Nie stosować leku Theraflu Zatoki po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny:

Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40
81379 Monachium, Niemcy

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Parametry techniczne:
Postać:
pr.do p.rozt.doust.
Dawka:
0,65g+0,01g
Opakowanie:
10 sasz.
Rodzaj:
Lek OTC

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
Niemcy
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta.

Informujemy, iż ceny produktów oraz ich dostępność prezentowana na stronie apteki internetowej różnią się od cen produktów oraz ich dostępności w aptekach stacjonarnych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 108 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-06-26
Bardzo dobra ocena dot. współpracy
2020-07-13
SZYBKO I BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW
Używamy informacji zapisywanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii, a także uzyskujemy dostęp do tych informacji w celach zapewnienia prawidłowego działania strony www, utrzymania sesji po zalogowaniu oraz statystycznych . Korzystanie ze strony bez zmiany standardowych ustawień przeglądarki internetowej oznacza, zgodę na zapisanie plików cookies w pamięci urządzenia końcowego oraz uzyskanie dostępu do informacji zapisanych w tych plikach.
Więcej szczegółów, w tym na temat zmiany ustawień przeglądarki internetowej w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies.
Zamknij
pixel