Powrót do tabletki, proszki

Akcje promocyjne

Informacje o produkcie

Febrisan - 16 saszetek

  • Lek przeciwko objawom przeziębienia i grypy

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Febrisan - 16 saszetek
Kod produktu: 5909990864065
status_icon
Produkt dostępny w dużej ilości
14.55 / 1szt.
In stock
Parametry techniczne:
Postać:
prosz. musuj.
Dawka:
(0,75g+0,06g+0,01g)/5g
Opakowanie:
16 sasz.a 5g
Rodzaj:
Lek OTC

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

,
nieokreślony
Limit zakupu:
10
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
polska

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta.

PEŁEN OPIS

Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok.


Właściwości:
Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Po podaniu doustnym osiąga maksymalne stężenie we krwi po około 1 h. T0,5 wynosi 2-4 h. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki. Fenylefryna oddziałuje na receptory a-adrenergiczne, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa. Z przewodu pokarmowego wchłania się w niewielkim stopniu. T0,5 wynosi 2-3 h. W znacznym stopniu jest metabolizowana w ścianie jelita cienkiego, wydalana głównie z moczem. Dodatek kwasu askorbowego służy uzupełnieniu niedoborów, które często pojawiają się w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Sposób użycia:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1 saszetka co 4-6 h. Nie stosować więcej niż 4 saszetki dziennie.

Przeciwwskazania:
Uczulenie na którykolwiek składnik leku. Nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymy: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, fenyloketonuria, w przypadku leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu, jaskry z wąskim kątem przesączania, ciąży, karmienia piersią, choroby alkoholowej. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. 


Skład:
1 saszetka zawiera 5g proszku musującego o składzie substancji czynnych: Paracetamol 750mg, Kwas askorbowy 60mg, Fenylefryny Chlorowodorek 10mg oraz substancje pomocnicze.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Używamy informacji zapisywanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii, a także uzyskujemy dostęp do tych informacji w celach zapewnienia prawidłowego działania strony www, utrzymania sesji po zalogowaniu oraz statystycznych . Korzystanie ze strony bez zmiany standardowych ustawień przeglądarki internetowej oznacza, zgodę na zapisanie plików cookies w pamięci urządzenia końcowego oraz uzyskanie dostępu do informacji zapisanych w tych plikach.
Więcej szczegółów, w tym na temat zmiany ustawień przeglądarki internetowej w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies.
Zamknij