Powrót do leki przeciwbólowe, syropy, czopki

Akcje promocyjne

Informacje o produkcie

Paracetamol FARMINA 50mg - 10 czopków

  • Czopki przeciwbólowe dla dzieci i niemowląt

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Paracetamol FARMINA 50mg - 10 czopków
Producent: FARMINA Polska
Kod produktu: 5909990265411
status_icon
Produkt niedostępny
4.98 / 1szt.
Pre Order
Parametry techniczne:
Postać:
czop.doodbyt.
Dawka:
0,05 g
Opakowanie:
10 czop.
Limit zakupu:
10
Rodzaj:
Lek OTC

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta.

PEŁEN OPIS

Lek

Podmiot odpowiedzialny:
FARMINA


Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia (np: bolesne ząbkowanie, po szczepieniach), leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia, gorączka.


Właściwości:

Paracetamol to najbardziej popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa polecany jest przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Podanie doodbytnicze daje pewność dopasowania właściwej dawki leku, a w przypadku wymiotów jest to najlepsza droga podania. Paracetamol Farmina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka, w zalecanych dawkach jest lekiem bardzo bezpiecznym. Należy stosować przy wysokiej temperaturze, przeziębieniu oraz po szczepieniach u dzieci.


Sposób użycia:
Dodbytniczo u dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Nie przekraczać dawki jednorazowej 10mg/kg wagi ciała dziecka. Można podawać 4 razy na dobę  po 1 czopku. Stosować nie częściej niż co 4 godziny


Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek. 

Bez zalecenia lekarza nie stosować:
przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni,
w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.
W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Skład:

Skład:
1 czopek zawiera: 50mg paracetamolu.

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Używamy informacji zapisywanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii, a także uzyskujemy dostęp do tych informacji w celach zapewnienia prawidłowego działania strony www, utrzymania sesji po zalogowaniu oraz statystycznych . Korzystanie ze strony bez zmiany standardowych ustawień przeglądarki internetowej oznacza, zgodę na zapisanie plików cookies w pamięci urządzenia końcowego oraz uzyskanie dostępu do informacji zapisanych w tych plikach.
Więcej szczegółów, w tym na temat zmiany ustawień przeglądarki internetowej w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies.
Zamknij