Postać: | płyn doustny, płyn na skórę |
Opakowanie: | 150 ml |
Rodzaj: | Lek OTC ![]() Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. |
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego: | polska |
Limit zakupu: | 10 |
Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta.
Informujemy, iż ceny produktów oraz ich dostępność prezentowana na stronie apteki internetowej różnią się od cen produktów oraz ich dostępności w aptekach stacjonarnych.
Lek
Podmiot odpowiedzialny:
Nycomed Pharma Sp. z o.o.
Wskazania:
Amol stosowany jest tradycyjnie w następujących wskazaniach:
Zewnętrznie w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów.
Wewnętrznie w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność.
Właściwości:
Amol stanowi roztwór mentolu oraz mieszaniny olejków eterycznych w etanolu. Działanie leku wynika z działania poszczególnych substancji czynnych. Substancje czynne leku Amol to: olejek mięty pieprzowej, którego głównym składnikiem jest mentol, olejek lawendowy, olejek cytronelowy, olejek cynamonowy, olejek goździkowy, olejek cytrynowy, mentol.
Przeciwskazania:
Leku Amol nie wolno stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku, w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych, u dzieci poniżej 12 roku życia, ze względu na brak wystarczających badań na temat stosowania leku Amol w tej grupie wiekowej.
Wewnętrznie w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenia pęcherzyka żółciowego, u osób z przewlekłymi chorobami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu.
Zewnętrznie na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.
Sposób użycia:
Leku nie należy stosować pod opatrunkiem utrudniającym dostęp powietrza lub w postaci okładów. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:
Zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia. Nacierać niewielką ilością leku w formie nierozcieńczonej kilka razy dziennie.
Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów. Miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym lekiem w formie nierozcieńczonej.
Doustnie w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych). Od 10 do 15 kropli leku z płynem lub z cukrem, należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie.
W przypadku zażycia większej dawki leku Amol niż zalecana. Przy przypadkowym spożyciu większych ilości leku występują objawy typowe dla przedawkowania alkoholu. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
W przypadku pominięcia dawki leku Amol. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Skład:
Substancje czynne leku Amol to: olejek mięty pieprzowej, którego głównym składnikiem jest mentol, olejek lawendowy, olejek cytronelowy, olejek cynamonowy, olejek goździkowy, olejek cytrynowy, mentol, woda, etanol.